Panasonic 49" TH-49FX600N 4K UHD HDR LED TV | Inbuilt WiFi LAN | Screen mirroring
Rs 140,000
OverView
Panasonic TH-49FX600N LED TV is a 49" smart LED TV.Panasonic TH-49FX600N LED TV is 4K UHD 1500Hz BMR.Has WiFi LAN inbuiltSupports screen mirroringPanasonic TH-49FX600N LED TV consists hexa chrom...Product Description
Panasonic TH-49FX600N LED TV is a 49" smart LED TV.
Panasonic TH-49FX600N LED TV is 4K UHD 1500Hz BMR.
Has WiFi LAN inbuilt
Supports screen mirroring
Panasonic TH-49FX600N LED TV consists hexa chrome drive color management.
Provides HDR Viewing experience
Has adaptive backlight dimming
Super bright IPS Panel
Panasonic TH-49FX600N LED TV has slim E-LED
Noise reduction
Power Consumption is 100-240 V / 50-60 Hz
Panasonic TH-49FX600N 4K UHD HDR 49" LED TV has 3840 x 2160Pixels resolution.
Warranty: 1 Years Warranty
Related Products
Sony Bravia 49inch KD-49X7000E 4K Ultra HD HDR Smart TV | Live Colour Technology
Rs 111,790 Rs 162,000
Panasonic 32 Inch Hd Led Tv With Free Android Tv Box - Black
Rs 30,990 Rs 38,300
Samsung 32" 32N4300 Series 4 HD Ready LED Smart TV | Ultra Pix Color Technology
Samsung 32 Inch HD LED Smart TV | Black
Videocon 55 Inches 4K 9.0 Uhd Android Smart Led Tv (Sound Bar & voice Remoter)
Videocon 43" 43DN5-S Smart Full HD LED TV | Black | Android TV