Panasonic 55" TH-55FX700N 4K UHD HDR LED TV | Inbuilt WIFI LAN | HDR Viewing experience
Rs 183,000
OverView
- Brand Panasonic
- Resolution 3840 x 2160Pixels
Product Description
Panasonic 55'' TH-55FX700N 4K UHD HDR Led TV Specification:
- Brand : Panasonic
- Model : TH-55FX700N
- Display Size : 55 inch
- Resolution : Ultra HD (3840x2160)
- Super Bright 4K 1800HZ BMR
- IPS Panel
- 4K Upscaling
- 4K Pure Direct
- Hexa Chrome Drive Pro
- Adaptive Backlight Dimming
- AV in PC, AV OUT
- Audio In VGA In
- Headphone Inout
- 4K Upscaling
- Noise Reduction
- HDMI Inout, USB
Related Products
Samsung 24 Inch Hd Led Tv - Black
Rs 22,041 Rs 24,490
Idea 32 Inch Full HD LED TV
Rs 19,245 Rs 22,500
Samsung 32" 32N4300 Series 4 HD Ready LED Smart TV | Ultra Pix Color Technology
Panasonic 32 Inch Hd Led Tv With Free Android Tv Box - Black
LG UHD 65 inch 4K TV w/ AI ThinQ®
Panasonic 65" 4K UHD HDR LED TV | Black
Rs 380,000
Technos 18.5" 1868TW LED TV | HD Ready Technology