Sony 55'' KD-55X8000E 4K UHD Smart LED TV | Android operating system | Clear Audioplus technology
Rs 167,500
OverView
- Brand SONY
- Model KD-55X8000E
- Power -television 50/60Hz, AC 110-240V
- Screen Size 55"
- Sound output 10W+10W
- Warranty 2 Years
- Resolution 3840 x 2160 Pixels
Product Description
Sony Android TV has 4K Ultra HD resolution.
The Sony KD-55X8000E TV is designed to impress you with its slim and smart design.
Related Products
LG UHD 65 inch 4K TV w/ AI ThinQ®