Sony 40" KLV-40R352E Full HD LED TV | Dolby Digital Sound technology
Rs 47,750
OverView
Sony 40" KLV-40R352E Full HD LED TV has Full HD (1920 x 1080p) resolution.Display is FHD Resolution and Clear Resolution EnhancerSony 40" KLV-40R352E Full HD LED TV has 2 HDMI ports to connect set top box, Blu Ray playe...Item specifics
- Brand SONY
- Model KLV-40R352E
- Screen Size 40"
- Resolution 1920 x 1080p
Product Description
Sony 40" KLV-40R352E Full HD LED TV has Full HD (1920 x 1080p) resolution.
Display is FHD Resolution and Clear Resolution Enhancer
Sony 40" KLV-40R352E Full HD LED TV has 2 HDMI ports to connect set top box, Blu Ray players, gaming console and 1 USB port to connect hard drives and other USB devices
Sound output is 10 Watts.
Dolby Digital technology
Sound Modes are Stand, Music, Cinema, Game, Sports | ClearPhase technology
Warranty is 1 year standard warranty from Sony
Additional Information are X-Protection Pro, On/Off Timer, Sleep Timer, Teletext.
Related Products
Hisense Hx39N2176F 39" 1080P Full Hd Led Tv
Rs 34,990 Rs 52,000
Samsung 32 Inch HD LED Smart TV | Black
Rs 42,250 Rs 55,990
Videocon 40inch Android Smart Full HD TV
Videocon 55" 4K UHD Android Smart LED TV
Technos 18.5" 1868TW LED TV | HD Ready Technology